SimSolid

 

Przez lata geometrie tworzone w programach CAD stawały się coraz bardziej skomplikowane, natomiast analizy CAE w dalszym ciągu oparte są o te same proste elementy skończone. Prowadzi to do niemożliwości wiernego odwzorowania geometrii w modelu MES. Inżynierowie muszą oceniać, które cechy geometryczne można uprościć, a które nie. Wymaga to wiedzy i doświadczenia, jest czasochłonne i podatne na błędy.

Altair zmienia to podejście dzięki nowemu produktowi – SimSolid. Nowa metoda zaimplementowana w oprogramowaniu SimSolid nie wymaga tworzenia siatki elementów skończonych. Co więcej, nie jest wymagane żadne upraszczanie geometrii, solver analizuje geometrię dokładnie taką jaka jest. Przy tradycyjnym podejściu do obliczeń MES przygotowywanie modelu (upraszczanie geometrii oraz tworzenie siatki elementów skończonych) zajmuje średnio ok 30% – 70% czasu pracy nad projektem. W SimSolid ten etap nie występuje, co oznacza możliwość poświęcenia uzyskanego czasu na dokonanie dokładniejszej analizy otrzymanych wyników lub/i skrócenie czasu trwania całego projektu.

W SimSolid możesz wykonywać następujące typy analiz:

 • Liniowo-statyczne (Linear Static)
 • Nieliniowo-statyczne (Nonlinear Static)
 • Liniowo-dynamiczne (Linear Transient)
 • Modalne (Modal)
 • Analizy drgań (Frequency Response, Random Response)
 • Termiczne (Thermal)
 • Naprężenia termiczne (Thermal-Stress)
 • Statyczne bez utwierdzeń (Inertia Relief)
 • Napięć wstępnych (Bolt Pretension)

 

5 powodów, dla których warto wybrać SimSolid:

 1. Szybsze projektowanie – dzięki wprowadzeniu symulacji na wczesnym etapie projektowania, użytkownicy mogą reagować szybciej na zmiany w projekcie.
 2. Możliwości analityczne – program potrafi przeliczyć duże modele i założenia, których nie analizuje się w przypadku tradycyjnego podejścia MES. Akceptuje wszelkie niedociągnięcia geometryczne.
 3. Zwiększenie produktywności – szybko i dokładnie pozwala przenalizować i porównać różne scenariusze produkcyjne.
 4. Efektywność kosztowa – program jest oferowany w ramach elastycznego modelu licencjonowania Altair.
 5. Bezkonkurencyjne wsparcie – możliwość korzystania z globalnej sieci wsparcia technicznego Altair.

 

Dostęp do wersji testowej

Jeżeli chcą Państwo poznać więcej możliwości SimSolid, zachęcamy do pozyskania bezpłatnej wersji testowej. Aby ją uzyskać, prosimy wypełnić poniższy formularz:

Imię i nazwisko*
Firma*
E-mail*
Telefon*
w.