DES ART post number 1 image

Podsumowanie HyperWorks Technology Conference Poland 2018

14 czerwca 2018


Kolejna edycja HyperWorks Technology Conference Poland z nami. Była ona wyjątkowa zarówno pod względem frekwencji, formuły jak i okoliczności jej organizacji.

Tym razem spotkaliśmy się 10 maja w Gdańsku. Miasto to zostało wybrane celowo – w tym roku świętujemy nie tylko 10 lat współpracy z Altair Engineering, ale także 15-lecie założenia spółki DES ART. Chcieliśmy zaprosić Uczestników do miejsca, w którym zaczęła się nasza historia i  wraz z nimi świętować ten szczególny czas.

Konferencja po raz pierwszy trwała dwa dni – w pierwszym dniu miały miejsce prezentacje przedstawicieli przemysłu oraz jubileuszowa kolacja, a w drugim warsztaty live-demo z zakresu HyperWorks prowadzone przez inżynierów DES ART. Interesująca agenda bez wątpienia przyciągnęła wielu chętnych, co przyczyniło się do pobicia rekordu frekwencji i znacznie szybszym zamknięciem rejestracji na wydarzenie niż wcześniej zakładaliśmy. Finalnie w konferencji udział wzięło blisko 90 osób z 64 różnych firm i instytucji.

Przekrój wykorzystania pakietu Altair HyperWorks

Podczas poprzednich edycji Uczestnicy podkreślali jak ważna jest dla nich wymiana doświadczeń z innymi członkami społeczności CAE. Dlatego również w tym roku podczas części konferencyjnej skupiliśmy się głównie na prezentacjach Użytkowników. Dzięki różnorodności przedstawionych projektów, była to część pełna inspiracji. Wśród prelegentów pojawili się przedstawiciele tak rozpoznawalnych firm jak: Orange Polska, Airbus Helicopters, PESA Bydgoszcz, APTIV, ZF TRW Automotive, Stalprodukt czy Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia (dokładna agenda spotkania: https://www.desart.com.pl/htc-2018/). Ponadto COO firmy Altair przedstawił zgromadzonym wizję dalszego rozwoju produktów HyperWorks i solidThinking, a Dyrektor Rozwoju DES ART omówił15 lat rozwoju CAE w Spółce DES ART. Wszystkie prezentacje zebrały wysokie noty i zdobyły uznanie śród Uczestników, którzy docenili wysoki poziom merytoryczny poszczególnych prelekcji.

Dodatkowo podczas przerw kawowych można było zobaczyć efekty wykorzystania pakietu HyperWorks w praktyce – zoptymalizowane i „odciążone” elementy samochodu marki VW, bolid RT08 skonstruowany przez PWR Racing Team, wydrukowany pojazd MOTH stworzony przez studentów Politechniki Poznańskiej, czy wydruki 3D od firmy BIBUS MENOS.

Wspólne świętowanie

Pierwszy dzień Altair HyperWorks Technology Conference Poland zwieńczyła jubileuszowa kolacja, podczas której wraz z Uczestnikami konferencji i zaproszonymi Gośćmi świętowaliśmy nasze 15-lecie i dekadę współpracy z Altair. Wieczór był pełen niespodzianek i magii.

Poza oprawą muzyczną, o dostarczenie rozrywki dbał iluzjonista Tomasz Jusza, który zaskoczył wszystkich swoimi umiejętnościami i poczuciem humoru. Ponadto nasi Goście mogli zobaczyć także profesjonalny pokaz LED czy zrobić sobie zabawne zdjęcia w fotobudce. Impreza była tak udana, że  trwała do godz. 3 nad ranem.

Ważne momenty w działalności DES ART

Kolacja była także świetną okazją do zaprezentowania odświeżonego logotypu DES ART. O ile same barwy nie uległy znaczącej zmianie, o tyle forma graficzna stała się bardziej scalona i wyrazista. Odświeżony wizerunek DES ART spotkał się z wieloma pozytywnymi opiniami.

Podczas kolacji nastąpiło także oficjalne podpisanie listu intencyjnego o zawarciu wzajemnej współpracy pomiędzy DES ART a polsko-szwajcarską firmą BINUS MENOS z Gdańska, która dostarcza rozwiązania druku 3D. W ramach współpracy obie firmy zobowiązały się do organizacji spotkań, konferencji i warsztatów mających na celu popularyzację technologii przyrostowych i rozwiązań do optymalizacji strukturalnej. Ponadto zobowiązały się również do wymiany wiedzy z zakresu solidThinking Inspire, HyperWorks oraz rozwiązań związanych z drukiem 3D w zakresie optymalizacji topologicznej.

To kolejny kamień milowy w popularyzacji pakietu solidThinking i wytwarzania addytywnego w Polsce.

Okazja do poszerzenia wiedzy

Drugiego dnia HyperWorks Technology Conference Poland 2018 odbyły się specjalne warsztaty live-demo. Spotkanie zostało podzielone na 4 bloki i skupiało się na ukazaniu nowych rozwiązań i integracji pomiędzy różnymi narzędziami z pakietu HyperWorks. W trakcie niemalże 3 godzin inżynierowie DES ART omówili zagadnienia: modeli materiałowych do analiz w trybie jawnym (explicit), zarządzania parametrami modelu MES z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego typu Excel, specyfiki przygotowania modeli MES do analiz elektro-magnetycznych, a także budowy modelu kompozytowego oraz jego analizy wytrzymałościowej.

 

Dziękujemy Wszystkim za tak liczne przybycie, a Prelegentom za chęć podzielenia się wiedzą i inspiracją. Cieszymy się, że zdecydowali się Państwo wziąć udział w tym wydarzeniu i dziękujemy za zaangażowanie.
Liczymy, że kolejna edycja HyperWorks Technology Conference Poland będzie cieszyła się równie dużym zainteresowaniem i jeszcze lepiej pozwoli nam  integrować przedstawicieli społeczności CAE.

Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo zgłaszać już chęć poprowadzenia prelekcji podczas przyszłorocznej edycji imprezy. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres marketing@desart.com.pl.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z HyperWorks Technology Conference Poland 2018:

HyperWorks Technology Conference Poland 2018:

 

Kolacja jubileuszowa:

Nowe logo DES ART:

 

 

Wróć na poprzednią stronę