solidThinking

Oprogramowanie solidThinking

Gdzie pomysły nabierają kształtu

W skład pakietu solidThinking wchodzą Inspire, Evolve, Click2Cast, Click2Extrude, Click2Form, Compose, Activate, Embed.

 

Czym jest Inspire?

Optymalizacja

solidThinking Inspire pozwala inżynierom projektowym, projektantom produktów oraz architektom na tworzenie i poprawianie sprawności strukturalnej projektów z szybkością i łatwością. Tradycyjne symulacje strukturalne pozwalają inżynierom zweryfikować czy produkt będzie odporny na zakładane obciążenia. Oprogramowanie jest łatwe zarówno w obsłudze jak i nauczeniu się jego funkcjonalności. Współpracuje z wieloma dostępnymi narzędziami CAD, dzięki czemu pozwala przyśpieszyć proces projektowy, skrócić czas potrzebny na zrealizowanie zadań, a także z niespotykaną dotąd prostotą określić zużycie materiału czy wagę produktu.

Najnowsza odsłona Inspire, „Inspire 2018.1” zawiera następujące moduły:

  • Analizy ruchowe
  • Optymalizacja topologiczna i topograficzna
  • Wstępne naprężenia śrubowe
  • Analizy odlewnicze
  • Automatyczny podział na elementy statyczne i projektowe

> Dowiedz się więcej o solidThinking Inspire

 

Czym jest Evolve?

Projektowanie koncepcyjne

solidThinking Evolve pozwala projektantom przemysłowym na szybsze rozwijanie konceptów korzystając z systemu Windows oraz Mac OS. Narzędzie pozwala przenieść pierwsze szkice, rozwinąć rozwiązania stylizacyjne i wizualizować produkty z pomocą bardzo realistycznego renderowania w czasie rzeczywistym. Evolve pozwala na modelowanie powierzchni organicznych i kontrolę parametryczną, bazując na powierzchniach NURBS, elementach stałych oraz technologii ConstructionTree.
Evolve uwalnia projektantów od inżynieryjnych ograniczeń narzędzi CAD i umożliwia eksport modeli do wielu formatów wymaganych w następnych krokach rozwoju produktu.

> Dowiedz się więcej o solidThinking Evolve

 

Czym jest Click2Cast?

Symulacja procesów odlewniczych

Click2Cast to szybkie, łatwe w obsłudze i dokładne środowisko służące do symulacji procesów odlewania, skoncentrowane na tworzeniu wysokiej jakości komponentów o zwiększonej rentowności. Dzięki przystępności interfejsu zarówno dla początkujących jak i ekspertów obsługa będzie prosta i intuicyjna. Narzędzie pozwala uniknąć podstawowych defektów powstałych w wyniku odlewania takich jak porowatość materiału, uszkodzenia formy, nieporządane powietrze i inne.
Całość symulacji może odbyć się w pięciu prostych krokach.

> Dowiedz się więcej o solidThinking Click2Cast

 

Czym jest Click2Extrude

Symulacja procesów wyciskania

Click2Extrude to środowisko służące do symulacji procesów wytłaczania metali oraz polimerów, które spełnia stale rosnące wymagania w zakresie tworzenia złożonych profili z dużą tolerancją. Pozwala osiągnąć wysokiej jakości wykończenie powierzchni, bardzo dobrą wytrzymałość przy niskich kosztach.
Click2Extrude Metal oraz Click2Extrude Polymer to wirtualne prasy, dzięki którym użytkownicy mogą wizualizować przepływ materiału oraz temperaturę matrycy podczas pracy i dokonać niezbędnych poprawek w celu zapewnienia zrównoważonego przepływu, a także identyfikacji i eliminowania wad produktu.

> Dowiedz się więcej o solidThinking Click2Extrude

 

Czym jest Click2Form

Symulacja procesów tłoczenia.

Click2Form wspiera inżynierów pozwalając symulować tłoczenie blach z uwzględnieniem formowalności, zapotrzebowania na materiały i kosztów.
Dzięki wiodącej w przemyśle technologii symulacji odwrotnej ocena wykonalności projektu może odbyć się w kilka sekund.

> Dowiedz się więcej o solidThinking Click2Form

Kontakt handlowy:
sales@desart.com.pl
601 150 696