Oprogramowanie Altair Inspire

Gdzie pomysły nabierają kształtu

W skład pakietu Altair Inspire wchodzą Inspire, Inspire Cast, Inspire Form, Inspire Extrude Metal & Polymer, Activate, Compose, Embed, Evolve.

 

Czym jest Inspire?

Optymalizacja

Altair Inspire pozwala inżynierom projektowym, projektantom produktów oraz architektom na tworzenie i poprawianie sprawności strukturalnej projektów z szybkością i łatwością. Tradycyjne symulacje strukturalne pozwalają inżynierom zweryfikować czy produkt będzie odporny na zakładane obciążenia. Oprogramowanie jest łatwe zarówno w obsłudze jak i nauczeniu się jego funkcjonalności. Współpracuje z wieloma dostępnymi narzędziami CAD, dzięki czemu pozwala przyśpieszyć proces projektowy, skrócić czas potrzebny na zrealizowanie zadań, a także z niespotykaną dotąd prostotą określić zużycie materiału czy wagę produktu.

Najnowsza odsłona Inspire, „Inspire 2018.1” zawiera następujące moduły:

  • Analizy ruchowe
  • Optymalizacja topologiczna i topograficzna
  • Wstępne naprężenia śrubowe
  • Analizy odlewnicze
  • Automatyczny podział na elementy statyczne i projektowe

> Dowiedz się więcej o Altair Inspire

 

Czym jest Evolve?

Projektowanie koncepcyjne

Evolve pozwala projektantom przemysłowym na szybsze rozwijanie konceptów korzystając z systemu Windows oraz Mac OS. Narzędzie pozwala przenieść pierwsze szkice, rozwinąć rozwiązania stylizacyjne i wizualizować produkty z pomocą bardzo realistycznego renderowania w czasie rzeczywistym. Evolve pozwala na modelowanie powierzchni organicznych i kontrolę parametryczną, bazując na powierzchniach NURBS, elementach stałych oraz technologii ConstructionTree.
Evolve uwalnia projektantów od inżynieryjnych ograniczeń narzędzi CAD i umożliwia eksport modeli do wielu formatów wymaganych w następnych krokach rozwoju produktu.

> Dowiedz się więcej o Evolve

 

Czym jest Inspire Cast?

Symulacja procesów odlewniczych

Inspire Cast to szybkie, łatwe w obsłudze i dokładne środowisko służące do symulacji procesów odlewania, skoncentrowane na tworzeniu wysokiej jakości komponentów o zwiększonej rentowności. Dzięki przystępności interfejsu zarówno dla początkujących jak i ekspertów obsługa będzie prosta i intuicyjna. Narzędzie pozwala uniknąć podstawowych defektów powstałych w wyniku odlewania takich jak porowatość materiału, uszkodzenia formy, nieporządane powietrze i inne.
Całość symulacji może odbyć się w pięciu prostych krokach.

> Dowiedz się więcej o Inspire Cast

 

Czym jest Inspire Extrude

Symulacja procesów wyciskania

Inspire Extrude to środowisko służące do symulacji procesów wytłaczania metali oraz polimerów, które spełnia stale rosnące wymagania w zakresie tworzenia złożonych profili z dużą tolerancją. Pozwala osiągnąć wysokiej jakości wykończenie powierzchni, bardzo dobrą wytrzymałość przy niskich kosztach.
Inspire Extrude Metal oraz Inspire Extrude Polymer to wirtualne prasy, dzięki którym użytkownicy mogą wizualizować przepływ materiału oraz temperaturę matrycy podczas pracy i dokonać niezbędnych poprawek w celu zapewnienia zrównoważonego przepływu, a także identyfikacji i eliminowania wad produktu.

> Dowiedz się więcej o Inspire Extrude

 

Czym jest Inspire Form

Symulacja procesów tłoczenia.

Inspire Form wspiera inżynierów pozwalając symulować tłoczenie blach z uwzględnieniem formowalności, zapotrzebowania na materiały i kosztów.
Dzięki wiodącej w przemyśle technologii symulacji odwrotnej ocena wykonalności projektu może odbyć się w kilka sekund.

> Dowiedz się więcej o Inspire Form

Kontakt handlowy:
sales@desart.com.pl
601 150 696