Pakiet Altair solidThinking koncentruje się na rozwiązaniach projektowych opartych na symulacji, które można zastosować już na wczesnym etapie, a także w trakcie całego procesu projektowania. Świetnie sprawdza się w takich obszarach jak: projektowanie przemysłowe, fotorealistyczny rendering, rozwój produktu poprzez testy wirtualne, optymalizacja topologiczna, projektowanie koncepcyjne czy sprawdzanie wykonalności produkcji.
Platforma Altair solidThinking jest dostępna zarówno samodzielnie w ramach odrębnej licencji, jak i jako część platformy Altair HyperWorks w ramach jednostek Altair.

Projektowanie oparte na symulacji

Platforma Altair solidThinking to połączenie innowacyjnej technologii z przejrzystym interfejsem użytkownika. Dostępny w niej pakiet intuicyjnych programów, umożliwia wykorzystanie symulacji komputerowych w trakcie całego procesu projektowania produktu końcowego – począwszy od opracowania koncepcji do etapu produkcji. Rozwiązania platformy pozwalają przeprowadzić wirtualne testy produktu na każdym etapie jego projektowania i produkcji, dzięki czemu potencjalne wady i błędy są eliminowane już w trakcie opracowywania projektu.

Dzięki wykorzystaniu platformy Altair solidThinking poza użytecznością, produkty koncentrują się także na jakości i wytrzymałości oraz możliwościach produkcyjnych, co finalnie przekłada się na redukcję kosztów i wzrost zadowolenia klientów.

Poza możliwością analizy samego produktu i jego optymalizacją strukturalną, platforma Altair solidThinking posiada także rozwiązania umożliwiające symulację procesów produkcyjnych takich jak odlewanie, wyciskanie czy tłoczenie.

Dla kogo przeznaczona jest platforma Altair solidThinking?

Platforma solidThinking dedykowana jest zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom. Jej użycie staje się wyjątkowo łatwe, dzięki spójnemu i intuicyjnemu interfejsowi.
Programy dostępne w ramach platformy Altair solidThinking znajdują zastosowanie w symulacji procesów produkcyjnych, takich jak np. tłoczenie blach, wyciskanie profili czy procesy odlewnicze, a dzięki optymalizacji strukturalnej i symulacjom również na wczesnym etapie projektowania koncepcyjnego.

 

System licencjonowania oparty o jednostki

System licencjonowania oparty o jednostki solidThinking zmienia tradycyjny sposób pozyskiwania licencji eliminując takie przeszkody jak wysoki koszt i ograniczenie dostępu do oprogramowania. Wraz z pulą jednostek solidThinking nabywany jest dostęp do wszystkich aktualnych i przyszłych rozwiązań oferowanych w ramach platformy Altair solidThinking. W ten sposób uzyskujesz dostęp do kompleksowego zestawu aplikacji dla potrzeb projektowych i inżynierskich, bez konieczności nabywania pojedynczych licencji na poszczególne programy.

O firmie Altair Engineering

Od przeszło 20 lat Altair Engineering jest pionierem w projektowaniu opartym na symulacji oraz wiodącym dostawcą oprogramowania inżynierskiego, które na co dzień wspiera pracę inżynierów na całym świecie.
Nasza współprace z Altair rozpoczęliśmy w 2007 roku i od tego czasu pozostajemy jedynym autoryzowanym dystrybutorem platformy Altair HyperWorks oraz pakietu Altair solidThinking w Polsce. Od niedawna oferujemy rozwiązania Altair również na Ukrainie.