Obszary działalności

O nas

DES ART sp. z o.o. jest w Polsce jedną z najbardziej zaawansowanych w technologii MES (FEM) firm oferujących swoje usługi w różnych branżach przemysłu. Zatrudnia ponad 30 specjalistów-ekspertów z dziedziny CAD/CAE.

Specjalizujemy się w usługach inżynierskich i pracach badawczo-rozwojowych. Naszą działalność opieramy na wykorzystaniu symulacji numerycznych (CAE) oraz najnowszych technik wspomagania projektowania (CAD). Wykonujemy zaawansowane symulacje Metodą Elementów Skończonych (MES) oraz kinematyczno-dynamiczne analizy mechanizmów (MBS/MSS).

Stanowimy zespół inżynierów posiadających specjalizacje w inżynierii pojazdów, w przemyśle okrętowym, mechanice płynów, inżynierii materiałowej i innych dziedzinach. Posiadamy stosowną wiedzę i długoletnie doświadczenie w wykonywaniu analiz Metodą Elementów Skończonych. W obszarze naszych możliwości i zainteresowań znajdują się: wytrzymałość materiałów, analiza zagadnień dynamicznych, termicznych, akustycznych, zmęczeniowych, przepływu gazów i płynów, zagadnienia elektromagnetyczne i inne zjawiska fizyczne. W każdej z wymienionych dziedzin nasi specjaliści są w stanie doradzić, zaplanować i wykonać symulację.

W naszej działalności kładziemy duży nacisk na innowacje i prace badawczo-rozwojowe, wykonując analizy dla wyrobów prototypowych, a także współpracując z europejskimi i amerykańskimi uczelniami wyższymi, m.in. SouthWest Research Institute (Texas), Instytut National des Sciences Appliquees (Lyon), Politechniką Krakowską, Śląską, Warszawską oraz Gdańską.

Od roku 2003 jesteśmy członkami międzynarodowej organizacji NAFEMS, zrzeszającej firmy konsultingowe zajmujące się symulacjami i obliczeniami korzystając z Metody Elementów Skończonych.

W naszej pracy wykorzystujemy najnowsze oprogramowanie. Do symulacji (CAE) używamy następujących aplikacji: ANSYS, ANSYS AQWA, NX NASTRAN, ABAQUS, Hyper-Works, ANSA, FEMAP. Natomiast w projektowaniu (CAD) wykorzystyjemy: NX UG, NX IDEAS, CATIA v.5, AutoCAD.

Działalność CAE:

  • Analizy MES (FEM): stress-crash-thermal-fluid flow-dynamics-electro
  • Multi-Body & Mechanical Systems Simulation
  • Meshing services

Działalność CAD:

  • Projektowanie, konsultacje techniczne / badania i rozwój  dotyczące środków transportu, maszyn, urządzeń i narzędzi
  • Świadczenie usług CAD również w biurze u Klienta (Polska i świat)

Sprzedaż oprogramowania:

Szkolenia: