DES ART należy do czołówki polskich firm, które wykonują usługi z zakresu numerycznych analiz inżynierskich (CAE) i oferują swoje usługi badawczo-rozwojowe w różnych branżach przemysłu. Działamy od niemal 20 lat. Od roku należymy do grupy CADM-Automotive. Razem zatrudniamy blisko 200 specjalistów i ekspertów z dziedziny CAD/CAE. DES ART jest partnerem firmy Altair Engineering Inc, producenta oprogramowania do zaawansowanych symulacji mechanicznych, termicznych oraz EM i EMC, wysokie i niskie częstotliwości. Do zespołu analizującego kompatybilność elektromagnetyczną na etapie projektu przed wytworzeniem płytki drukowanej poszukujemy inżyniera elektronika, którego przeszkolimy i który wyspecjalizuje się w korzystaniu z oprogramowania Altair PollEx, w celu realizacji projektów oraz wspierania i szkolenia innych użytkowników.

Inżynier Elektronik

Wymagania:

  • wykształcenie techniczne: inżynier elektronik lub doktor inżynier elektronik, najlepiej po specjalności związanej z projektowaniem obwodów wysokiej częstotliwości
  • oczekiwane, ale nie jako warunek, znajomość i praktyka w symulacjach i optymalizacji płytek drukowanych pod kątem EMC, „signal integrity” oraz „power integrity”, wymagania temperaturowe
  • silną stroną będzie znajomość programu Altair PollEx lub podobnej klasy programu, jak Siemens Mentor Hyperlynx
  • znajomość j. angielskiego w mowie i w piśmie
  • gotowość do krótkich wyjazdów służbowych w kraju i za granicą
  • samodzielność w działaniu, odpowiedzialność

Zadania:

  • udział w projektach z obszaru symulacji i analiz płytek drukowanych
  • rozumienie potrzeb Klienta i poszukiwanie najlepszych rozwiązań technicznych i organizacyjnych
  • optymalizacja płytek drukowanych, wykonywanie obliczeń oraz analiza wyników i raportowanie
  • doradztwo, wspieranie Klientów i szkolenia w zakresie użytkowania oprogramowania PollEx
  • ciągły rozwój i podnoszenie własnych kwalifikacji

Oferujemy:

  • pracę w doświadczonym zespole inżynierów, w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności oraz pakiet socjalny (pakiet medyczny, karta multisport itp.)
  • pracę w międzynarodowym środowisku z wykorzystaniem wysokiej klasy narzędzi
  • możliwość rozwoju zawodowego w kierunku symulacji EM i EMC dla różnych gałęzi przemysłu, szczególnie przemysł samochodowy, AGD, elektronika użytkowa
  • miejsce pracy na terenie Polski, lokalizacja do ustalenia
  • szkolenia w kraju i za granicą

Zapraszamy kandydatki i kandydatów z wszelkim doświadczeniem w projektowaniu i analizach elektroniki lub pracujących obecnie w podobnym charakterze. Również mile widziani absolwenci.