DES ART post number 1 image

Academic Day – Zapraszamy!

5 marca 2018


Już po raz trzeci środowiska akademickie i studenci spotkają się z DES ART oraz Altair HyperWorks na otwartej konferencji Academic Day: Obliczenia numeryczne w pracach badawczo-naukowych.
Tym razem widzimy się w dniu 22 marca 2018 (czwartek) na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej w Sali Rady Wydziału (budynek B4, sala 2.41). Adres: ul. Łukasiewicza 5. Wstęp wolny.

Podczas tej edycji przeprowadzone zostaną także warsztaty HyperWorks. W trakcie ich trwania każdy z zainteresowanych będzie miał okazję nabyć praktyczną wiedzę z zakresu obliczeń liniowo statycznych (linear static) pracując w takich programach z pakietu HyperWorks jak: HyperMesh, OptiStuct i HyperView.
Warsztaty odbywają się na komputerach własnych Uczestników z zainstalowanym oprogramowaniem HyperWorks Student Edition.

Warsztaty są bezpłatne, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, udział w nich przeznaczony jest tylko dla zarejestrowanych Uczestników. Po weryfikacji zgłoszenia prześlemy mailem instrukcję instalacji bezpłatnej licencji HyperWorks Student Edition, którą należy pobrać przed warsztatami. Warunkiem instalacji licencji jest posiadanie adresu mailowego w uczelnianej domenie.

Aby zarejestrować się na warsztaty, wypełnij poniższy formularz:

Okres ważności formularza wygasł, edycja zablokowana.

Program Academic Day:
09:00 – 09:30 Rejestracja i przywitanie Uczestników
09:30 – 10:00 solidThinking: Projektowanie koncepcyjne i optymalizacja (DES ART)
10:00 – 10:20 Zastosowanie oprogramowania HyperWorks do obliczeń MES i optymalizacji topologicznej w konstrukcji bolidu wyścigowego klasy Formuła Student (PWR Racing Team)
10:20 – 10:40 Zastosowanie oprogramowania HyperWorks do obliczeń struktur kompozytowych z włókien węglowych bolidu wyścigowego (PWR Racing Team)
10:40 – 11:00 Praktyczne zastosowanie metod numerycznych do obliczeń wytrzymałościowych, w szczególności tworzyw sztucznych, w branży motoryzacyjnej (Dr. Schneider Automotive Polska)
11:00 – 11:20 Zastosowanie programu Flux do modelowania maszyn elektrycznych (Politechnika Wrocławska, Wydział Elektryczny)
11:20 – 11:40 Wykorzystanie programu FEKO do projektowania systemów radiodyfuzyjnych (Politechnika Wrocławska, Wydział Elektroniki)
11:40 – 12:00 Podsumowanie, Q&A
12:00 – 14:00 Zajęcia warsztatowe dla zarejestrowanych Uczestników

Academic Day to pełen inspiracji dzień, podczas którego zarówno przedstawiciele środowisk akademickich, jak i przemysłu przedstawią zagadnienia z zakresu analiz numerycznych i wykorzystania programów z pakietu Altair HyperWorks. Tym razem będzie można zobaczyć prezentacje przedstawicieli PWR Racing Team, Politechniki Wrocławskiej z Wydziałów Mechanicznego, Elektrycznego i Elektroniki, a także Dr. Schneider Automotive Polska. Podczas spotkania nie tylko można poszerzyć swoją wiedzę, ale także kontakty w społeczności związanej z CAE.

 

 

Wróć na poprzednią stronę